TOP/Výprodejová cena Efekt lupa
 

Kombinovaná jídelní souprava, květy, zlato, 42 d., Bohemia Porcelán

 

Porcelánová jídelní souprava s dekorem květů a zlatým zdobením. Obsahuje 42 ks nádobí.

Dostupnost Poslední sada
5 790 Kč
4 785,12 Kč bez DPH
   
Kód produktu VY_JS_ANGELIKA_74012
Značka Bohemia Porcelán MZ 1810
Kategorie Porcelánové jídelní soupravy s dekorem
 

42dílná kombinovaná jídelní souprava obsahuje jak talíře a mísy, tak také šálky s podšálkem, koš na chléb a podnosy. Zkrátka vše, bez čeho se při servírování pokrmů neobejdete. Nádobí je ozdobeno motivem růžových květů a zlatou linkou. Velká jídelní sada je perfektní pro někoho, kdo se stěhuje do nového a potřebuje si kompletně vybavit kuchyň. Pořiďte si tuto jedinečnou soupravu nebo se podívejte na další jídelní sady z kvalitního českého porcelánu. Vybírejte ještě dnes.

Vyrobeno v karlovarském porcelánu ve Staré Roli.

Složení soupravy:

6x talíř mělký 24 cm

6x talíř hluboký 23 cm

6x talíř dezertní 19 cm

6x miska kompotová 13 cm

6x šálek 150 ml

6x podšálek 13,5 cm

1x mísa mělká 30cm

1x mísa oválná 32 cm

1x koš na chléb 33 cm

1x podnos čtyřhranný 28 cm

1x podnos čtyřhranný 22 cm

1x jednodílná slánka

2. jakost = mohou se vyskytnout drobné kosmetické vady

Porcelánová souprava není vhodná do myčky nádobí a mikrovlnné trouby.

 

Počet ks v sadě 42
Vhodné do myčky a MW trouby ne
Materiál porcelán

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

 logo

Kořeny porcelánky ve Staré Roli sahají do roku 1810, kdy nechal zakladatel porcelánky Benedikt Haßlacher vystavět pec, mlýn a dvě budovy. Výrobním směrem byla tehdy žádaná kamenina. O 14 let později přešla manufaktura do rukou Augustina Nowotného. V této době došlo k prudkému nárůstu výroby. Rozšířily se prostory, významnou roli hrál export. V polovině 30. let 19. století Nowotný vycítil potřeby trhu a postupně přeorientoval výrobu na porcelán. V dalších letech se porcelánce dařilo a dále rostla. Začátkem 70. let 19. století zaměstnávala více než 750 zaměstnanců.

Roku 1880 se výroba porcelánu potýkala s hospodářskou krizí, která pro továrnu vyvrcholila změnou majitele. Podnik koupil pražský bankéř Moritz Zdekauer. Jednalo se však o změnu přínosnou. Zdekauer dostal porcelánku opět do dobré kondice, když její výrobky nově směřovaly na oba americké kontinenty i na další západoevropské trhy. K této době se váže vznik obchodní značky MZ včetně orlice s korunkou, kterou vidíte na porcelánových výrobcích ze Staré Role dodnes. Podnik pak v roce 1909 převzal německý majitel, který již dobře zavedené logo ponechal.

Po skončení druhé světové války byla porcelánka znárodněna a o 13 let později se stala součástí podniku Karlovarský porcelán.

Zpátky do soukromých rukou se podnik vrátil v roce 1992 pod názvem Starorolský porcelán Moritz Zdekauer. Po letech prosperity podnik zasáhla hospodářská krize v roce 2008, která vyústila v uzavření továrny roku 2013. Naštěstí o pár měsíců později se výroba opět rozběhla a to díky novým majitelům. Navázali tak na dlouholetou tradici ve výrobě porcelánu ve Staré Roli.  

Mezi nejznámější a také nejoblíbenější tvary užitkového porcelánu ze Staré Role patří kolekce Ofélie, které ve svém klasickém dekoru tzv. házenky zdobila stoly již našich babiček.