Krbové nářadí - souprava, cibulák, Český porcelán

 
Dostupnost Momentálně nedostupné
Běžná cena 13 026 Kč
Ušetříte 1 396 Kč (–11 %)
11 630 Kč
9 611,57 Kč bez DPH
   
Kód produktu 70638 / 00001
Značka Český porcelán, a.s., Dubí
Kategorie Porcelánové doplňky
Záruka 2 roky
 

Toto kovové tvarované krbové nářadí s porcelánovými držadly je jedním z produktů dlouhé řady výrobků první jakosti firmy s dlouhou tradicí výroby - Český porcelán v Dubí u Teplic. Držadla jsou originální cibulák a jsou vyrobena z jakostního porcelánu, 3 x vypáleného v peci a bohatě zdobeného symbolickými rostlinnými orientálními motivy. Spolu s dalšími doplňky (svícen, hodiny) se možná uplatní u vašeho krbu na terase nebo bude vhodným dárkem známým! Není vhodný do myčky!

Vhodné do myčky a MW trouby ano
Dekor cibulák
Materiál porcelán
Vyrobeno v Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Český porcelán patří mezi nejvýznamnější české porcelánky s bohatou historií a tradicí. První porcelán se zde vyráběl již v roce 1885. Typickým výrobkem pro podnik je porcelán s cibulovým dekorem, tzv. cibulák. S jeho výrobou společnost začala hned při svém vzniku a dosáhla s ním nebývalého úspěchu. Společnost dále rozšiřovala portfolio produktů s cibulovým dekorem. Jejich počet dosáhl v roce 1929 úctyhodných 257 tvarů. Dnes můžete zakoupit cibulák již v 660 tvarech. Vysoká popularita způsobila, že tento dekor začaly používat i další porcelánky na svoje produkty. Cibulák z Dubí je ale právem označován jako původní, tzv. originální cibulák z Dubí. 

V současnosti kromě cibulového dekoru je porcelánka zaměřena především na výrobu hrnků, jichž nabízí více než 100 tvarů s nesčetným množstvím dekorů. Dále nabízí užitkový porcelán, na jehož vývoji spolupracuje s významnými českými designery. Na návrhu velmi úspěšné kolekce Bohemia White a Bohemia Cobalt, které sklízí úspěch u odborné obce i koncových zákazníků, spolupracovala s prof. Jiřím Pelclem