Lampový podstavec 1972 s monturou, 29 cm, cibulák, Český porcelán

 
Dostupnost Momentálně nedostupné
5 661 Kč
4 678,51 Kč bez DPH
   
Kód produktu 10448 / 00001
Značka Český porcelán, a.s., Dubí
Kategorie svícny, lustry, zrcadla
Záruka 2 roky
 
Rozbil se vám podstavec u vaší oblíbené lampičky, kterou už doma máte? Nezoufejte! Můžete si jednoduše pořídit nový. Tělo lampy je bohatě zdobeno cibulákovými motivy něžných květů, především pivoňkovým keřem, který symbolizuje bohatství, vznešenost a vzrůst. Podstavec je vyrobený z odolného porcelánu, doporučujeme ho čistit pouze navlhčeným hadříkem. Dodržujte však zásady bezpečné manipulace! Podstavec je vyrobený z 3x vypáleného porcelánu nejvyšší kvality. Porcelánový podstavec vyrobila česká porcelánka v Dubí. Výška: 29 cm Váha: 1,42 kg Porcelán není vhodný do myčky a mikrovlnné trouby.
Porcelán bílý
Dekor cibulák
Vhodné do myčky a MW trouby ano
Materiál porcelán
Vyrobeno v Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Český porcelán patří mezi nejvýznamnější české porcelánky s bohatou historií a tradicí. První porcelán se zde vyráběl již v roce 1885. Typickým výrobkem pro podnik je porcelán s cibulovým dekorem, tzv. cibulák. S jeho výrobou společnost začala hned při svém vzniku a dosáhla s ním nebývalého úspěchu. Společnost dále rozšiřovala portfolio produktů s cibulovým dekorem. Jejich počet dosáhl v roce 1929 úctyhodných 257 tvarů. Dnes můžete zakoupit cibulák již v 660 tvarech. Vysoká popularita způsobila, že tento dekor začaly používat i další porcelánky na svoje produkty. Cibulák z Dubí je ale právem označován jako původní, tzv. originální cibulák z Dubí. 

V současnosti kromě cibulového dekoru je porcelánka zaměřena především na výrobu hrnků, jichž nabízí více než 100 tvarů s nesčetným množstvím dekorů. Dále nabízí užitkový porcelán, na jehož vývoji spolupracuje s významnými českými designery. Na návrhu velmi úspěšné kolekce Bohemia White a Bohemia Cobalt, které sklízí úspěch u odborné obce i koncových zákazníků, spolupracovala s prof. Jiřím Pelclem