Lampový podstavec - váza 1211 s monturou, 27 cm, cibulák, Český porcelán

 
Dostupnost Momentálně nedostupné
Běžná cena 7 251 Kč
Ušetříte 777 Kč (–11 %)
6 474 Kč
5 350,41 Kč bez DPH
   
Kód produktu 10449 / 00001
Značka Český porcelán, a.s., Dubí
Kategorie svícny, lustry, zrcadla
Záruka 2 roky
 

Tento vysoký náhradní díl - porcelánový lampový podstavec - (váza 1211 s monturou) je bohatě zdobený tradičními cibulákovými motivy něžných květů s lístky a linkami plnými symboliky. Produkt z řady originálních cibuláků vyrobila firma Český porcelán Dubí u Teplic a při manipulaci doporučuje zvýšenou opatrnost! Jde o elektrický spotřebič! Ošetřování je snadné - k čistění porcelánových částí použijeme kousek vodou navlhčeného textilu. Tento výrobek NENÍ vhodné vkládat do myčky ani do mikrovlnné trouby . . .

Výška 27 cm

Vhodné do myčky a MW trouby ano
Dekor cibulák
Materiál porcelán
Vyrobeno v Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Český porcelán patří mezi nejvýznamnější české porcelánky s bohatou historií a tradicí. První porcelán se zde vyráběl již v roce 1885. Typickým výrobkem pro podnik je porcelán s cibulovým dekorem, tzv. cibulák. S jeho výrobou společnost začala hned při svém vzniku a dosáhla s ním nebývalého úspěchu. Společnost dále rozšiřovala portfolio produktů s cibulovým dekorem. Jejich počet dosáhl v roce 1929 úctyhodných 257 tvarů. Dnes můžete zakoupit cibulák již v 660 tvarech. Vysoká popularita způsobila, že tento dekor začaly používat i další porcelánky na svoje produkty. Cibulák z Dubí je ale právem označován jako původní, tzv. originální cibulák z Dubí. 

V současnosti kromě cibulového dekoru je porcelánka zaměřena především na výrobu hrnků, jichž nabízí více než 100 tvarů s nesčetným množstvím dekorů. Dále nabízí užitkový porcelán, na jehož vývoji spolupracuje s významnými českými designery. Na návrhu velmi úspěšné kolekce Bohemia White a Bohemia Cobalt, které sklízí úspěch u odborné obce i koncových zákazníků, spolupracovala s prof. Jiřím Pelclem