Čert Lucifer, 20 cm, cibulák, Český porcelán

 
Dostupnost 3 - 10 pracovních dní
2 901 Kč
2 397,52 Kč bez DPH
   
Kód produktu 10144 / 00001
Značka Český porcelán, a.s., Dubí
Kategorie Figurální porcelán
Záruka 2 roky
 

"Bubu! Nebojte se, jsem jenom malá modrobílá soška pohádkové postavy čerta Lucifera! Vyrobili mě z nejjemnějšího bílého porcelánu, ručně pomalovali a prý, abych připomínal pohádkové příběhy . ." Soška čerta je z produkce firmy Český porcelán Dubí v Čechách a lze ji umývat v myčce na nádobí. Tento originální cibulák je opatřen ochrannou známkou a je vhodný do sbírky (nebo na strašení návštěvy . . . ).

Váha 300 gramů

Podobné produkty

Dekor cibulák
Vhodné do myčky a MW trouby ano
Dekor cibulák
Materiál porcelán
Vyrobeno v Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Český porcelán patří mezi nejvýznamnější české porcelánky s bohatou historií a tradicí. První porcelán se zde vyráběl již v roce 1885. Typickým výrobkem pro podnik je porcelán s cibulovým dekorem, tzv. cibulák. S jeho výrobou společnost začala hned při svém vzniku a dosáhla s ním nebývalého úspěchu. Společnost dále rozšiřovala portfolio produktů s cibulovým dekorem. Jejich počet dosáhl v roce 1929 úctyhodných 257 tvarů. Dnes můžete zakoupit cibulák již v 660 tvarech. Vysoká popularita způsobila, že tento dekor začaly používat i další porcelánky na svoje produkty. Cibulák z Dubí je ale právem označován jako původní, tzv. originální cibulák z Dubí. 

V současnosti kromě cibulového dekoru je porcelánka zaměřena především na výrobu hrnků, jichž nabízí více než 100 tvarů s nesčetným množstvím dekorů. Dále nabízí užitkový porcelán, na jehož vývoji spolupracuje s významnými českými designery. Na návrhu velmi úspěšné kolekce Bohemia White a Bohemia Cobalt, které sklízí úspěch u odborné obce i koncových zákazníků, spolupracovala s prof. Jiřím Pelclem

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.