Doprava po ČR zdarma Efekt lupa
  • 1 z 2
 

Krbové hodiny bez růží / se strojkem, 28 cm, cibulák, Český porcelán

 
Dostupnost Na dotaz
9 899 Kč
8 180,99 Kč bez DPH
Kód produktu 10346 / 00001
Značka Český porcelán, a.s., Dubí
Kategorie Porcelán
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Krb a hodiny, to patří k sobě! Tyto velké krásné a bohatě tvarované krbové hodiny (bez růží, se strojkem, 28 cm) jsou zdobené rozvinutým modrým dekorem květů astry na stonku s poupětem a s lístky. Symbolika dekoru hovoří o dlouhověkosti a o plynutí času. Jde o excelentní a zároveň praktický výrobek z karlovarského porcelánu od tradiční české porcelánky z Dubí u Teplic, který bude ozdobou každého interiéru. Originální cibulák, který ošetřujeme otíráním vlhkým kouskem textilu.

Váha: 1270 g
Průměr: Ø 28 cm

Vhodné do myčky a MW trouby ano
Dekor cibulák
Materiál porcelán
Vyrobeno v Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Český porcelán patří mezi nejvýznamnější české porcelánky s bohatou historií a tradicí. První porcelán se zde vyráběl již v roce 1885. Typickým výrobkem pro podnik je porcelán s cibulovým dekorem, tzv. cibulák. S jeho výrobou společnost začala hned při svém vzniku a dosáhla s ním nebývalého úspěchu. Společnost dále rozšiřovala portfolio produktů s cibulovým dekorem. Jejich počet dosáhl v roce 1929 úctyhodných 257 tvarů. Dnes můžete zakoupit cibulák již v 660 tvarech. Vysoká popularita způsobila, že tento dekor začaly používat i další porcelánky na svoje produkty. Cibulák z Dubí je ale právem označován jako původní, tzv. originální cibulák z Dubí. 

V současnosti kromě cibulového dekoru je porcelánka zaměřena především na výrobu hrnků, jichž nabízí více než 100 tvarů s nesčetným množstvím dekorů. Dále nabízí užitkový porcelán, na jehož vývoji spolupracuje s významnými českými designery. Na návrhu velmi úspěšné kolekce Bohemia White a Bohemia Cobalt, které sklízí úspěch u odborné obce i koncových zákazníků, spolupracovala s prof. Jiřím Pelclem