Boží požehnání, 24,5 x 18 cm, pomněnky, Český porcelán

 
Dostupnost Momentálně nedostupné
439 Kč
362,81 Kč bez DPH
Kód produktu 20563/18659
Značka Český porcelán, a.s., Dubí
Kategorie Porcelánové doplňky
Položka byla vyprodána...
 

Porcelánová oválná tabulka s okrajem a nápisem "Dej Bůh štěstí" (Boží požehnání) je přáním všeho dobrého do sta let!. Výrobek české porcelánky v Dubí v Čechách je zdobený jemným dekorem pomněnek.

Váha: 480 g

Rozměr: 24,5 x 18 cm

Porcelán bílý
Dekor pomněnky
Materiál porcelán
Vyrobeno v Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Český porcelán patří mezi nejvýznamnější české porcelánky s bohatou historií a tradicí. První porcelán se zde vyráběl již v roce 1885. Typickým výrobkem pro podnik je porcelán s cibulovým dekorem, tzv. cibulák. S jeho výrobou společnost začala hned při svém vzniku a dosáhla s ním nebývalého úspěchu. Společnost dále rozšiřovala portfolio produktů s cibulovým dekorem. Jejich počet dosáhl v roce 1929 úctyhodných 257 tvarů. Dnes můžete zakoupit cibulák již v 660 tvarech. Vysoká popularita způsobila, že tento dekor začaly používat i další porcelánky na svoje produkty. Cibulák z Dubí je ale právem označován jako původní, tzv. originální cibulák z Dubí. 

V současnosti kromě cibulového dekoru je porcelánka zaměřena především na výrobu hrnků, jichž nabízí více než 100 tvarů s nesčetným množstvím dekorů. Dále nabízí užitkový porcelán, na jehož vývoji spolupracuje s významnými českými designery. Na návrhu velmi úspěšné kolekce Bohemia White a Bohemia Cobalt, které sklízí úspěch u odborné obce i koncových zákazníků, spolupracovala s prof. Jiřím Pelclem