• 1 z 2
 

Podnos reliéfní 35 x 35 cm, cibulák, Český porcelán

 
Dostupnost 3 - 10 pracovních dní
3 510 Kč
2 900,83 Kč bez DPH
   
Kód produktu 10402 / 00001
Značka Český porcelán, a.s., Dubí
Kategorie Porcelánové podnosy
Záruka 2 roky
 

Tento čtverhranný luxusní reliéfní podnos, bohatý tvarem i dekorem, je mistrovskou ukázkou dovednosti šikovných lidí v české porcelánce v Dubí u Teplic. Ve výzdobě středu dominuje pivoňkový květ, který symbolizuje bohatství a vznešenost, květy lotosu či astry se symbolikou času se střídají se symboly nesmrtelnosti a hojnosti dětí. Velký podíl ruční práce na tomto originálním cibuláku  zaručuje, že na tomto podnose bude servírováno ještě za 100 let! Technologie 3x vypalovaného bílého porcelánu umožňuje podnos mýt v myčce na nádobí nebo čistit kouskem vodou navlhčeného textilu.

Váha: 2250 g
Rozměr: 35 x 35 cm

Vhodné do myčky a MW trouby ano
Dekor cibulák
Materiál porcelán
Vyrobeno v Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Český porcelán patří mezi nejvýznamnější české porcelánky s bohatou historií a tradicí. První porcelán se zde vyráběl již v roce 1885. Typickým výrobkem pro podnik je porcelán s cibulovým dekorem, tzv. cibulák. S jeho výrobou společnost začala hned při svém vzniku a dosáhla s ním nebývalého úspěchu. Společnost dále rozšiřovala portfolio produktů s cibulovým dekorem. Jejich počet dosáhl v roce 1929 úctyhodných 257 tvarů. Dnes můžete zakoupit cibulák již v 660 tvarech. Vysoká popularita způsobila, že tento dekor začaly používat i další porcelánky na svoje produkty. Cibulák z Dubí je ale právem označován jako původní, tzv. originální cibulák z Dubí. 

V současnosti kromě cibulového dekoru je porcelánka zaměřena především na výrobu hrnků, jichž nabízí více než 100 tvarů s nesčetným množstvím dekorů. Dále nabízí užitkový porcelán, na jehož vývoji spolupracuje s významnými českými designery. Na návrhu velmi úspěšné kolekce Bohemia White a Bohemia Cobalt, které sklízí úspěch u odborné obce i koncových zákazníků, spolupracovala s prof. Jiřím Pelclem

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.