Sklenice na víno Gina 230 ml, Crystalex Bohemia, 6 ks
Kód: 40159-230Související produkty
Detailní popis produktu
Sklenice na bílé víno o objemu 230 ml vyrobená z foukaného bezolovnatého křišťálového skla s vynikajícími optickými vlastnostmi a leskem. Sklenka je vhodná i pro podávání dolihovaných vín. Užijte si svůj nápoj v dokonalém skle.
Skleničky jsou dodávány v dárkovém kartonu po 4 kusech. Na zdraví!
Objevte i další sklenice z kolekce Gina.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | sklenice na víno |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| EAN: | 8593401753825 |
| Tvar: | Gina |
| Počet ks v sadě: | 6 ks |
| Objem: | 230 ml |
| Určení: | na víno |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Kořeny českého sklářství jsou výjimečné a sahají hlouběji než u většiny jiných zemí. První zmínky nalézáme již v druhé polovině 13. století. Čeští skláři si tak svůj um předávali a šlechtili z generace na generaci. Malé podhorské sklárny patřily po staletí k místům, kde se výrobky vyvíjejí.
Nový Bor, sídlo současného Crystalexu, je tak přirozenou Mekkou českých sklářů. Do znárodnění v roce 1945 zde působily desítky sklářských dílen. V letech 1965 až 1967 došlo k vybudování nového areálu v Novém Boru a přestěhování provozů do jednoho místa. První automatizovaná linka byla spuštěna o 5 let později.
V 90. letech dvacátého století se z podniku osamostatnilo několik drobných provozů. Hlavní podnik pak pod názvem Bohemia Crystalex Trading patřil společnosti Porcela Plus. Začátkem hospodářské krize roku 2008 sklárna zkrachovala.
O rok později firmu koupila sklářská skupina společnost CBS a výrobu obnovila. V současnosti je nápojové sklo vyráběné pod světově uznávanými značkami Bohemia Crystal a Bohemia Glass exportováno do více než 70 zemí po celém světě. V sortimentu můžete zakoupit tradiční a stále oblíbenou kolekci Claudia, jejíž vznik se datuje o 40 let zpět, ale také úspěšné novinky v podobě tvarů jako jsou např. Turbulence, Viola nebo Sandra.
