Váza, 19 cm, český porcelán, Bernadotte, mráz, Thun
Kód: P1751539J113632021Související produkty
Detailní popis produktu
Porcelánová váza výšky 19 cm z kolekce Bernadotte. Váza s dekorem mráz připomínající zamrzlé okno v šedostříbrné barvě s platinovou linkou.
Český výrobek - vyrábí porcelánka Thun 1794.
Porcelán není vhodný do myčky nádobí.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Porcelánové vázy, dózy |
|---|---|
| EAN: | 8590154109268 |
| Porcelán: | bílý |
| Tvar: | Bernadotte |
| Dekor: | mráz |
| Vhodné do myčky a mikrovlnné trouby: | ne |
| Materiál: | porcelán |
| Vyrobeno v: | Česká republika |
| Položka byla vyprodána… | |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Porcelánka Thun byla založena hrabětem Františkem Josefem Thunem a vrchním ředitelem thunovského panství Janem Mikolášem Weberem roku 1794 v Klášterci na Karlovarsku. Současný majitel porcelánky společnost Thun 1794 zakoupila porcelánku v roce 2009. Kromě závodu v Klášterci do podniku patří závod v Lesově a Nové Roli, kde je i sídlo společnosti.
Do portfólia společnosti patří výroba užitkového porcelánu pro koncové zákazníky, hotelového porcelánu pro profesionální gastro provozy a dále zakázková výroba dle specifických požadavků velkých mezinárodních zákazníků. Společnost je schopna aplikovat všechny dostupné techniky dekorace porcelánu. Svým rozsahem produkce je největší českou porcelánkou s vysokým podílem exportu.
Nejznámějšími tvary karlovarského porcelánu Thun je bezesporu klasická kolekce Bernadotte nebo Marie Louise. Z moderního porcelánu pak bestseller Tom.
