🆓🚚Prodlužujeme dopravu zdarma. Získáte ji při nákupu nad 500 Kč (ČR), případně 40 EUR (SK). Pro uplatnění dopravy zdarma stačí zadat kód FREE (ČR) nebo FREE1 pro SK. Platí do 23. 6. 2024. Užívejte stolování.🆓🚚

Káva nebo čaj?

Jste milovníky kávy nebo si rádi vychutnáte šálek čaje při každé příležitosti? V tomto článku vám přiblížíme, co může v oblasti kávy a čaje nabídnout porcelán.

Úplným základem jsou šálky a hrnky. Šálky jsou menší, ve velké většině se nabízí s podšálkem, tedy talířkem, na který lze odložit lžičku a můžete s šálkem korzovat při večírku, aniž byste si popálili prsty. Šálků je mnoho tvarů a velikostí. Malé se zpravidla označují jako kávové a jsou vždy spíše užší a vyšší. Oproti tomu šálky čajové mají větší objem a bývají spíše nízké a široké, ale není to pravidlem. 

Šálky s podšálky nabízíme v klasických sadách po šesti kusech, abyste při servírování uspokojili i větší společnost. Po jednom kusu lze zakoupit některé nejprodávanější tvary a dekory, ale zároveň i šálky v luxusnějších provedeních, které se výborně hodí jako dárek. Vybrat si také můžete celou kávovou nebo čajovou soupravu. Obvykle se každá souprava skládá z šesti šálků s podšálkem, konvice, mlékovky a cukřenky. U soupravy kávové jsou šálky menší a konvice je spíše vysoká a úzká, čajová souprava má větší šálky a konvice je nízká, mlékovka a cukřenka vetšinou zůstávají beze změny. 

Pokud chcete mít doma příslušenství na čaj i kávu, zhodnoťte si, zda potřebujete čajovou i kávovou konvici, z jaké velikosti šálků nejraději svůj oblíbený nápoj nejraději popíjíte a můžete si svou sadu v mnoha případech nakombinovat podle svého přání, jako třeba v případě tvaru Ophelia

Samostatnou kapitolou jsou hrnky, ze kterých se pije čaj i větší káva - v naší nabídce najdete přes 300 druhů hrnků různých tvarů a dekorů, jak jednoduchých a moderních, tak zdobených a tvarově složitých. Některé hrnky nabízíme i s podšálky, na který pohodlně můžete odložit třeba sáček s čajem. Velmi oblíbené jsou také hrnky typu "vařák", které pojmou více než 0,5 litru čaje. 

Máte už své oblíbené šálky nebo hrnky a chtěli byste dokoupit pouze konvici? Pokud nemáme konvici ve stejném dekoru, nezoufejte. Můžete vybírat z několika druhů bílých konvic bez dekoru, které se hodí do každé domácnosti.

Pokud si nevíte rady s výběrem porcelánu vhodného pro vaši potřebu, neváhejte nás kontaktovat na info(a)porcelanovysvet.cz, telefonicky na čísle 777 683 225, případně nám napište zprávu na FB stránku

 

Užívejte vaše oblíbené nápoje a užijte si stolování!

Tereza