🎄❗Doručení do Vánoc garantujeme u objednávek zaplacených do 20. 12. 2023, případně vytvořených do tohoto data, jsou-li na dobírku. Zjistěte si stav své objednávky v našem chatu (v pravém dolním rohu). Stačí jen otevřít chat, kliknout na pole "Zjistit stav objednávky", napsat její číslo nebo svůj e-mail a hned budete vědět, v jaké fázi je vaše objednávka.
TOP/Sleva 20 % Efekt lupa
 

Miska na odkládání čajového sáčku / lísteček, 12,4 x 5,8 cm, cibulák, Český porcelán

 
Dostupnost Momentálně nedostupné
Běžná cena 389 Kč
Ušetříte 78 Kč (–20 %)
311 Kč
257,02 Kč bez DPH
   
Kód produktu 10654 / 00001
Značka Český porcelán, a.s., Dubí
Kategorie Ostatní porcelánové mísy
Záruka 2 roky
 

I tato bílá půvabná podélná porcelánová mistička ve tvaru listu s řapíkem je zdobená modrým cibulákovým dekorem - větvička chryzantémy s rozkvetlým květem a lístky. Tento je navíc ručně dokreslován linkami! Miska - lísteček je určená k odkládání čajového sáčku a vyrobili ji v české porcelánce v Dubí u Teplic. Poslouží k doplnění celkového dojmu při kultivovaném stolování. Myjeme v ruce nebo vložíme do myčky na nádobí. Originální cibulák!

Rozměr: 12,4 x 5,8 cm

Porcelán bílý
Dekor cibulák
Vhodné do myčky a MW trouby ano
Dekor cibulák
Materiál porcelán
Vyrobeno v Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Český porcelán patří mezi nejvýznamnější české porcelánky s bohatou historií a tradicí. První porcelán se zde vyráběl již v roce 1885. Typickým výrobkem pro podnik je porcelán s cibulovým dekorem, tzv. cibulák. S jeho výrobou společnost začala hned při svém vzniku a dosáhla s ním nebývalého úspěchu. Společnost dále rozšiřovala portfolio produktů s cibulovým dekorem. Jejich počet dosáhl v roce 1929 úctyhodných 257 tvarů. Dnes můžete zakoupit cibulák již v 660 tvarech. Vysoká popularita způsobila, že tento dekor začaly používat i další porcelánky na svoje produkty. Cibulák z Dubí je ale právem označován jako původní, tzv. originální cibulák z Dubí. 

V současnosti kromě cibulového dekoru je porcelánka zaměřena především na výrobu hrnků, jichž nabízí více než 100 tvarů s nesčetným množstvím dekorů. Dále nabízí užitkový porcelán, na jehož vývoji spolupracuje s významnými českými designery. Na návrhu velmi úspěšné kolekce Bohemia White a Bohemia Cobalt, které sklízí úspěch u odborné obce i koncových zákazníků, spolupracovala s prof. Jiřím Pelclem