Zjistěte si stav své objednávky v našem chatu (v pravém dolním rohu). Stačí jen otevřít chat, kliknout na pole "Zjistit stav objednávky", napsat její číslo nebo svůj e-mail a hned budete vědět, v jaké fázi je vaše objednávka.
TOP/Sleva 20 % Efekt lupa
  • 1 z 2
 

Miska s uchem, 17 cm, cibulák, Český porcelán

 
Dostupnost Momentálně nedostupné
Běžná cena 766 Kč
Ušetříte 153 Kč (–19 %)
613 Kč
506,61 Kč bez DPH
   
Kód produktu 10323 / 00001
Značka Český porcelán, a.s., Dubí
Kategorie Ostatní porcelánové mísy
Záruka 2 roky
 

Tvarovaná porcelánová miska s uchem (17 cm) a s nepravidelným, ručně tvarovaným okrajem se skvěle se hodí k větším kusům nádobí stejného stylu. Vyrobená v přední české porcelánce v Dubí u Teplic z 3 x vypalovaného porcelánu je zdobená klasickým originálním cibulovým dekorem, který je plný symboliky. Miska je při stolování vhodná na přílohy nebo může mít zcela praktický význam, jako např. místo pro sbírku diamantů. Ošetřování je snadné - k čistění použijeme kousek vodou navlhčeného textilu nebo vložíme do myčky na nádobí.

Průměr: 17 cm

Porcelán bílý
Dekor cibulák
Vhodné do myčky a MW trouby ano
Dekor cibulák
Materiál porcelán
Vyrobeno v Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Český porcelán patří mezi nejvýznamnější české porcelánky s bohatou historií a tradicí. První porcelán se zde vyráběl již v roce 1885. Typickým výrobkem pro podnik je porcelán s cibulovým dekorem, tzv. cibulák. S jeho výrobou společnost začala hned při svém vzniku a dosáhla s ním nebývalého úspěchu. Společnost dále rozšiřovala portfolio produktů s cibulovým dekorem. Jejich počet dosáhl v roce 1929 úctyhodných 257 tvarů. Dnes můžete zakoupit cibulák již v 660 tvarech. Vysoká popularita způsobila, že tento dekor začaly používat i další porcelánky na svoje produkty. Cibulák z Dubí je ale právem označován jako původní, tzv. originální cibulák z Dubí. 

V současnosti kromě cibulového dekoru je porcelánka zaměřena především na výrobu hrnků, jichž nabízí více než 100 tvarů s nesčetným množstvím dekorů. Dále nabízí užitkový porcelán, na jehož vývoji spolupracuje s významnými českými designery. Na návrhu velmi úspěšné kolekce Bohemia White a Bohemia Cobalt, které sklízí úspěch u odborné obce i koncových zákazníků, spolupracovala s prof. Jiřím Pelclem