Mísa salátová nízká, 26 cm, cibulák, Český porcelán
Kód: 10051 / 00001Související produkty
Detailní popis produktu
Salátová mísa z kolekce Cibulák představuje dokonalé spojení tradičního českého porcelánu a nadčasového designu. Charakteristický kobaltový dekor s jemnými květinovými motivy patří mezi nejznámější porcelánové vzory a dodává míse elegantní vzhled, který vynikne při každodenním i slavnostním stolování.
Průměr 26 cm poskytuje dostatek prostoru pro servírování salátů, kompotů, ovoce, dezertů nebo dalších oblíbených pokrmů. Nízké provedení umožňuje pohodlné servírování a snadný přístup k podávaným dobrotám. Mísa se díky svému reprezentativnímu vzhledu stane výraznou součástí každého prostřeného stolu.
Mísa je vyrobena z kvalitního českého porcelánu značky Český porcelán Dubí, která navazuje na dlouholetou tradici výroby originálního cibuláku. Vyniká precizním zpracováním, vysokou odolností a dlouhou životností. Porcelán je vhodný do myčky nádobí i mikrovlnné trouby.
Shrnutí parametrů
Průměr: 26 cm
Výška: 6 cm
Váha: 1010 g
Vhodné do myčky nádobí
Vhodné do mikrovlnné trouby
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Porcelánové mísy na kompot, salát 20 cm a více |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| EAN: | 8590250003521 |
| Porcelán: | bílý |
| Dekor: | cibulák |
| Vhodné do myčky a mikrovlnné trouby: | ano |
| Dekor: | cibulák |
| Materiál: | porcelán |
| Vyrobeno v: | Česká republika |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Zanechte hodnocení
Výpis hodnocení
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Společnost Český porcelán patří mezi nejvýznamnější české porcelánky s bohatou historií a tradicí. První porcelán se zde vyráběl již v roce 1885. Typickým výrobkem pro podnik je porcelán s cibulovým dekorem, tzv. cibulák. S jeho výrobou společnost začala hned při svém vzniku a dosáhla s ním nebývalého úspěchu. Společnost dále rozšiřovala portfolio produktů s cibulovým dekorem. Jejich počet dosáhl v roce 1929 úctyhodných 257 tvarů. Dnes můžete zakoupit cibulák již v 660 tvarech. Vysoká popularita způsobila, že tento dekor začaly používat i další porcelánky na svoje produkty. Cibulák z Dubí je ale právem označován jako původní, tzv. originální cibulák z Dubí.
V současnosti kromě cibulového dekoru je porcelánka zaměřena především na výrobu hrnků, jichž nabízí více než 100 tvarů s nesčetným množstvím dekorů. Dále nabízí užitkový porcelán, na jehož vývoji spolupracuje s významnými českými designery. Na návrhu velmi úspěšné kolekce Bohemia White a Bohemia Cobalt, které sklízí úspěch u odborné obce i koncových zákazníků, spolupracovala s prof. Jiřím Pelclem.
