❗❗Velká výprodejová akce je tu! Vyberte si soupravy i kusový porcelán se slevou až 50 %. Všechny produkty najdete v níže uvedené kategorie "Slevy až 50 %. Platí jen do výprodání zásob, případně do 5. 5. 2024. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost.
  • 1 z 2
 

Mísa kompotová oboustranná na ozdobné noze nízké, 24 cm, cibulák, Český porcelán

 
Dostupnost Na dotaz
3 628 Kč
2 998,35 Kč bez DPH
Kód produktu 70516 / 00001
Značka Český porcelán, a.s., Dubí
Kategorie Porcelánové mísy na ovoce
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Možná, že na stejně tvarované míse (kompotová oboustranná na nízké ozdobné noze, 24 cm) už v roce 1920 servírovali výtečný kávový rosol ve tvaru čepice podle receptu č.880 od skvělé kuchařky M.D.Rettigové. Tato mísa s nepravidelným okrajem je bohatě zdobená tradičním již téměř 300 let starým orientálním motivem květů, lístků a stonků. Obdivovaný dekor, přenášený na mísu pomocí cigaretového papíru, je doplňován ruční malbou šikovných malířek a je plný symboliky dlouhého života a hojnosti zdravých dětí. Jak ozdobné! Jak praktické! Mísu, z 3 x vypáleného kvalitního porcelánu, vyrobila firma Český porcelán v Dubí v Čechách. Je možné ji umývat v ruce i vložit do myčky na nádobí. Originální cibulák k použití i za 500 let!

Porcelán bílý
Dekor cibulák
Vhodné do myčky a MW trouby ano
Dekor cibulák
Materiál porcelán
Vyrobeno v Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Český porcelán patří mezi nejvýznamnější české porcelánky s bohatou historií a tradicí. První porcelán se zde vyráběl již v roce 1885. Typickým výrobkem pro podnik je porcelán s cibulovým dekorem, tzv. cibulák. S jeho výrobou společnost začala hned při svém vzniku a dosáhla s ním nebývalého úspěchu. Společnost dále rozšiřovala portfolio produktů s cibulovým dekorem. Jejich počet dosáhl v roce 1929 úctyhodných 257 tvarů. Dnes můžete zakoupit cibulák již v 660 tvarech. Vysoká popularita způsobila, že tento dekor začaly používat i další porcelánky na svoje produkty. Cibulák z Dubí je ale právem označován jako původní, tzv. originální cibulák z Dubí. 

V současnosti kromě cibulového dekoru je porcelánka zaměřena především na výrobu hrnků, jichž nabízí více než 100 tvarů s nesčetným množstvím dekorů. Dále nabízí užitkový porcelán, na jehož vývoji spolupracuje s významnými českými designery. Na návrhu velmi úspěšné kolekce Bohemia White a Bohemia Cobalt, které sklízí úspěch u odborné obce i koncových zákazníků, spolupracovala s prof. Jiřím Pelclem