Hrnek Vařák, 0,65 l, luční kvítí, Český porcelán Dubí
Kód: 20064/21665Související produkty
Detailní popis produktu
Velký porcelánový vařák s motivem lučního kvítí patří mezi klasiku, která navozuje příjemnou, lehce nostalgickou atmosféru. Jemný květinový dekor připomíná letní louku a zpříjemní každé posezení u čaje, kávy nebo kakaa. Oblíbený tvar vařák nabízí opravdu velký objem, takže si svůj nápoj vychutnáte bez častého dolévání.
Kvalitní porcelán je pevný, odolný a vhodný pro každodenní používání doma i v práci. Hrnek se díky květinovému dekoru krásně hodí do rustikálně laděných interiérů. Prohlédněte si i podobný hrnek s motivem rozkvetlé louky. Využít ho ale můžete i netradičně – třeba jako stojánek na vařečky nebo vázu.
Skvělá volba pro všechny, kdo si rádi dopřejí velký hrnek s jemným, přírodním motivem.
- objem hrnku: 650 ml
- obvyklý objem nápoje v hrnku: 600 ml
- výška hrnku: 9,5 cm
- průměr hrnku: 11,4 cm
Vyrábí Český porcelán, a.s., Dubí.
Vhodný do myčky i mikrovlnné trouby.
Hodnocení produktu
Zanechte hodnocení
Výpis hodnocení
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Společnost Český porcelán patří mezi nejvýznamnější české porcelánky s bohatou historií a tradicí. První porcelán se zde vyráběl již v roce 1885. Typickým výrobkem pro podnik je porcelán s cibulovým dekorem, tzv. cibulák. S jeho výrobou společnost začala hned při svém vzniku a dosáhla s ním nebývalého úspěchu. Společnost dále rozšiřovala portfolio produktů s cibulovým dekorem. Jejich počet dosáhl v roce 1929 úctyhodných 257 tvarů. Dnes můžete zakoupit cibulák již v 660 tvarech. Vysoká popularita způsobila, že tento dekor začaly používat i další porcelánky na svoje produkty. Cibulák z Dubí je ale právem označován jako původní, tzv. originální cibulák z Dubí.
V současnosti kromě cibulového dekoru je porcelánka zaměřena především na výrobu hrnků, jichž nabízí více než 100 tvarů s nesčetným množstvím dekorů. Dále nabízí užitkový porcelán, na jehož vývoji spolupracuje s významnými českými designery. Na návrhu velmi úspěšné kolekce Bohemia White a Bohemia Cobalt, které sklízí úspěch u odborné obce i koncových zákazníků, spolupracovala s prof. Jiřím Pelclem.
