Sovička 7,6 cm, cibulák, Český porcelán

 
Dostupnost Momentálně nedostupné
Běžná cena 499 Kč
Ušetříte 100 Kč (–20 %)
399 Kč
329,75 Kč bez DPH
Kód produktu 10598 / 00001
Značka Český porcelán, a.s., Dubí
Kategorie Porcelánové zvířecí motivy
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

V pohádkách, i v moderních, se chodí za sovou na radu. Takže v porcelánce v Dubí u Teplic, pro ty pověrčivé, vyrobili porcelánovou sošku malé moudré sovy (sovička), abyste nemuseli do lesa. Sovičku postavte na poličku a zamyslete se nad problémem, který vás trápí. "Heuréka! Mám to!" Držíme palce! Figurka je bílá, glazovaná a zdobená modrým vzorem. Originální cibulák! A jaká je péče? Myjeme ručně nebo vložíme do myčky na nádobí.

Průměr: Ø 4,1 cm
Výška: 7,6 cm

Dekor cibulák
Vhodné do myčky a MW trouby ano
Dekor cibulák
Materiál porcelán
Vyrobeno v Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Český porcelán patří mezi nejvýznamnější české porcelánky s bohatou historií a tradicí. První porcelán se zde vyráběl již v roce 1885. Typickým výrobkem pro podnik je porcelán s cibulovým dekorem, tzv. cibulák. S jeho výrobou společnost začala hned při svém vzniku a dosáhla s ním nebývalého úspěchu. Společnost dále rozšiřovala portfolio produktů s cibulovým dekorem. Jejich počet dosáhl v roce 1929 úctyhodných 257 tvarů. Dnes můžete zakoupit cibulák již v 660 tvarech. Vysoká popularita způsobila, že tento dekor začaly používat i další porcelánky na svoje produkty. Cibulák z Dubí je ale právem označován jako původní, tzv. originální cibulák z Dubí. 

V současnosti kromě cibulového dekoru je porcelánka zaměřena především na výrobu hrnků, jichž nabízí více než 100 tvarů s nesčetným množstvím dekorů. Dále nabízí užitkový porcelán, na jehož vývoji spolupracuje s významnými českými designery. Na návrhu velmi úspěšné kolekce Bohemia White a Bohemia Cobalt, které sklízí úspěch u odborné obce i koncových zákazníků, spolupracovala s prof. Jiřím Pelclem