Získejte slevu 10 % na veškerý porcelán Thun. Stačí zadat kód TH10 během nákupu. Platí od 30. 5. do 11. 6. 2023. Nelze kombinovat s jinou slevovou akcí. Vybírejte kvalitní český porcelán.
Doprava po ČR zdarma Efekt lupa
 

Váza Dux 48 cm, cibulák, Český porcelán

 
Dostupnost Momentálně nedostupné
18 490 Kč
15 280,99 Kč bez DPH
   
Kód produktu 10610 / 00001
Značka Český porcelán, a.s., Dubí
Kategorie Porcelánové vázy, dózy
Záruka 2 roky
 

Máte velkou halu? Zařizujete nové reprezentativní prostory? Potom právě zde, s dostatečným odstupem, vynikne krása této velké luxusní dekorativní nádoby, vázy (Dux, 48 cm) s malou patkou, protáhlého vejčitého tvaru a hrdlem, která obvykle přetrvá věky. Vyrobená z 3 x vypáleného porcelánu, pečlivě vypracovaná a obratně zdobená na ploše i ve dvou oválných lemovaných medailonech, je luxusním darem. Precizní rukodělná práce, tisk motivů a mnoho hodin ručního dekorování zkušených malířek, to vše dělá z tohoto produktu dekorativní a sbírkový předmět vysoké hodnoty! Skvělá práce výrobce, firmy Český porcelán a.s. Dubí u Teplic. Pro případná květinová aranžmá je výběr použitých květin a rostlin velmi důležitý. Originální cibulák, který opatrně čistíme kouskem vodou navlhčeného textilu. 

Váha: 4850 g

Průměr: Ø 29 cm
Výška: 48 cm

Dekor cibulák
Vhodné do myčky a MW trouby ano
Dekor cibulák
Materiál porcelán
Vyrobeno v Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Český porcelán patří mezi nejvýznamnější české porcelánky s bohatou historií a tradicí. První porcelán se zde vyráběl již v roce 1885. Typickým výrobkem pro podnik je porcelán s cibulovým dekorem, tzv. cibulák. S jeho výrobou společnost začala hned při svém vzniku a dosáhla s ním nebývalého úspěchu. Společnost dále rozšiřovala portfolio produktů s cibulovým dekorem. Jejich počet dosáhl v roce 1929 úctyhodných 257 tvarů. Dnes můžete zakoupit cibulák již v 660 tvarech. Vysoká popularita způsobila, že tento dekor začaly používat i další porcelánky na svoje produkty. Cibulák z Dubí je ale právem označován jako původní, tzv. originální cibulák z Dubí. 

V současnosti kromě cibulového dekoru je porcelánka zaměřena především na výrobu hrnků, jichž nabízí více než 100 tvarů s nesčetným množstvím dekorů. Dále nabízí užitkový porcelán, na jehož vývoji spolupracuje s významnými českými designery. Na návrhu velmi úspěšné kolekce Bohemia White a Bohemia Cobalt, které sklízí úspěch u odborné obce i koncových zákazníků, spolupracovala s prof. Jiřím Pelclem