Doprava po ČR zdarma Efekt lupa
 

Váza Dux 48 cm, cibulák, Český porcelán

 
Dostupnost Na dotaz
Běžná cena 18 490 Kč
Ušetříte 3 698 Kč (–20 %)
14 792 Kč
12 224,79 Kč bez DPH
Kód produktu 10610 / 00001
Značka Český porcelán, a.s., Dubí
Kategorie Porcelánové vázy, dózy
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Máte velkou halu? Zařizujete nové reprezentativní prostory? Potom právě zde, s dostatečným odstupem, vynikne krása této velké luxusní dekorativní nádoby, vázy (Dux, 48 cm) s malou patkou, protáhlého vejčitého tvaru a hrdlem, která obvykle přetrvá věky. Vyrobená z 3 x vypáleného porcelánu, pečlivě vypracovaná a obratně zdobená na ploše i ve dvou oválných lemovaných medailonech, je luxusním darem. Precizní rukodělná práce, tisk motivů a mnoho hodin ručního dekorování zkušených malířek, to vše dělá z tohoto produktu dekorativní a sbírkový předmět vysoké hodnoty! Skvělá práce výrobce, firmy Český porcelán a.s. Dubí u Teplic. Pro případná květinová aranžmá je výběr použitých květin a rostlin velmi důležitý. Originální cibulák, který opatrně čistíme kouskem vodou navlhčeného textilu. 

Váha: 4850 g

Průměr: Ø 29 cm
Výška: 48 cm

Dekor cibulák
Vhodné do myčky a MW trouby ano
Dekor cibulák
Materiál porcelán
Vyrobeno v Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Český porcelán patří mezi nejvýznamnější české porcelánky s bohatou historií a tradicí. První porcelán se zde vyráběl již v roce 1885. Typickým výrobkem pro podnik je porcelán s cibulovým dekorem, tzv. cibulák. S jeho výrobou společnost začala hned při svém vzniku a dosáhla s ním nebývalého úspěchu. Společnost dále rozšiřovala portfolio produktů s cibulovým dekorem. Jejich počet dosáhl v roce 1929 úctyhodných 257 tvarů. Dnes můžete zakoupit cibulák již v 660 tvarech. Vysoká popularita způsobila, že tento dekor začaly používat i další porcelánky na svoje produkty. Cibulák z Dubí je ale právem označován jako původní, tzv. originální cibulák z Dubí. 

V současnosti kromě cibulového dekoru je porcelánka zaměřena především na výrobu hrnků, jichž nabízí více než 100 tvarů s nesčetným množstvím dekorů. Dále nabízí užitkový porcelán, na jehož vývoji spolupracuje s významnými českými designery. Na návrhu velmi úspěšné kolekce Bohemia White a Bohemia Cobalt, které sklízí úspěch u odborné obce i koncových zákazníků, spolupracovala s prof. Jiřím Pelclem