Zjistěte si stav své objednávky v našem chatu (v pravém dolním rohu). Stačí jen otevřít chat, kliknout na pole "Zjistit stav objednávky", napsat její číslo nebo svůj e-mail a hned budete vědět, v jaké fázi je vaše objednávka.
TOP/Sleva 20 % Efekt lupa
 

Váza secesní 21 cm, cibulák, Český porcelán

 
Dostupnost Momentálně nedostupné
Běžná cena 1 669 Kč
Ušetříte 334 Kč (–20 %)
1 335 Kč
1 103,31 Kč bez DPH
   
Kód produktu 10624 / 00001
Značka Český porcelán, a.s., Dubí
Kategorie Porcelánové vázy, dózy
Záruka 2 roky
 

Toužíte po ladných tvarech porcelánu? Tato krásná váza (secesní, 21 cm) ve tvaru konvičky/džbánku, esteticky využívá právě porcelán. Nepravidelný okraj patky, protáhlé, ladnou křivkou se zužující tělo rozevřené vykrajovanou hubičkou s plastickými vlysy květů a dvě stylizovaná trojucha vyvolává dojem nenásilného pohybu v prostoru. Vyrobená z 3 x vypáleného porcelánu, tvarovaná a obratně zdobená prostorově rozvinutým orientálním dekorem, je luxusním dárkem. Květiny k aranžování však vybírejte opatrně tak, abyste dosáhli potřebné harmonie, protože ne všechny přírodní linie jsou tak měkké, jako tvary této vázy. Tento originální cibulák vyrábí česká porcelánka v Dubí u Teplic a je možné ho mýt v myčce na nádobí.

Dekor cibulák
Vhodné do myčky a MW trouby ano
Dekor cibulák
Materiál porcelán
Vyrobeno v Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Český porcelán patří mezi nejvýznamnější české porcelánky s bohatou historií a tradicí. První porcelán se zde vyráběl již v roce 1885. Typickým výrobkem pro podnik je porcelán s cibulovým dekorem, tzv. cibulák. S jeho výrobou společnost začala hned při svém vzniku a dosáhla s ním nebývalého úspěchu. Společnost dále rozšiřovala portfolio produktů s cibulovým dekorem. Jejich počet dosáhl v roce 1929 úctyhodných 257 tvarů. Dnes můžete zakoupit cibulák již v 660 tvarech. Vysoká popularita způsobila, že tento dekor začaly používat i další porcelánky na svoje produkty. Cibulák z Dubí je ale právem označován jako původní, tzv. originální cibulák z Dubí. 

V současnosti kromě cibulového dekoru je porcelánka zaměřena především na výrobu hrnků, jichž nabízí více než 100 tvarů s nesčetným množstvím dekorů. Dále nabízí užitkový porcelán, na jehož vývoji spolupracuje s významnými českými designery. Na návrhu velmi úspěšné kolekce Bohemia White a Bohemia Cobalt, které sklízí úspěch u odborné obce i koncových zákazníků, spolupracovala s prof. Jiřím Pelclem