🎄❗Doručení do Vánoc garantujeme u objednávek zaplacených do 20. 12. 2023, případně vytvořených do tohoto data, jsou-li na dobírku. Zjistěte si stav své objednávky v našem chatu (v pravém dolním rohu). Stačí jen otevřít chat, kliknout na pole "Zjistit stav objednávky", napsat její číslo nebo svůj e-mail a hned budete vědět, v jaké fázi je vaše objednávka.
TOP/Sleva 20 % Efekt lupa
 

Váza prolamovaná 15,3 x 30 cm, cibulák, Český porcelán

 
Dostupnost Na dotaz
Běžná cena 4 909 Kč
Ušetříte 982 Kč (–20 %)
3 927 Kč
3 245,45 Kč bez DPH
   
Kód produktu 10611 / 00001
Značka Český porcelán, a.s., Dubí
Kategorie Porcelánové vázy, dózy
Záruka 2 roky
 

Kdysi, pro starověké Řeky a Římany nejdůležitější pomůcka pro uchovávání a přenášení hroznového vína, olivového oleje, zrní nebo ryb - amfora, je nyní pouze ozdobou. Tato váza (prolamovaná, 15,3 x 30 cm) ve tvaru amfory, kterou vyrábí česká porcelánka v Dubí u Teplic, je detailně vyzdobená nejen malbou, ale i svým tvarem. Odspodu kruhová prolamovaná patka, protáhlý vejčitý tvar s nasazeným, také prolamovaným hrdlem a dvě ozdobná ucha. Vyrobená z 3 x vypáleného porcelánu, pečlivě složená z dílů a obratně zdobená prostorově rozvinutým orientálním dekorem, je opravdu luxusním darem. Precizní rukodělná práce, tisk motivů a mnoho hodin ručního dekorování zkušených malířek, to vše dělá z tohoto produktu dekorativní a sbírkový předmět vysoké hodnoty. Pro květinová aranžmá je výběr použitých květin a rostlin velmi důležitý. Originální cibulák, který opatrně čistíme kouskem vodou navlhčeného textilu.

Dekor cibulák
Vhodné do myčky a MW trouby ano
Dekor cibulák
Materiál porcelán
Vyrobeno v Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Český porcelán patří mezi nejvýznamnější české porcelánky s bohatou historií a tradicí. První porcelán se zde vyráběl již v roce 1885. Typickým výrobkem pro podnik je porcelán s cibulovým dekorem, tzv. cibulák. S jeho výrobou společnost začala hned při svém vzniku a dosáhla s ním nebývalého úspěchu. Společnost dále rozšiřovala portfolio produktů s cibulovým dekorem. Jejich počet dosáhl v roce 1929 úctyhodných 257 tvarů. Dnes můžete zakoupit cibulák již v 660 tvarech. Vysoká popularita způsobila, že tento dekor začaly používat i další porcelánky na svoje produkty. Cibulák z Dubí je ale právem označován jako původní, tzv. originální cibulák z Dubí. 

V současnosti kromě cibulového dekoru je porcelánka zaměřena především na výrobu hrnků, jichž nabízí více než 100 tvarů s nesčetným množstvím dekorů. Dále nabízí užitkový porcelán, na jehož vývoji spolupracuje s významnými českými designery. Na návrhu velmi úspěšné kolekce Bohemia White a Bohemia Cobalt, které sklízí úspěch u odborné obce i koncových zákazníků, spolupracovala s prof. Jiřím Pelclem